Sigma Epsilon
mgr inż. Przemysław Czajkowski
Biuro projektów konstrukcyjnych budownictwa

Wiadomości z branży budowlanej

Przegląd planowanych bądź trwających inwestycji budowlanych z obszaru Polski południowo-wschodniej.
alternate text
Źródło: Strabag, materiały prasowe. Wizualizacja kompleksu Unity Center

Jak podaje portal Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne, firma Strabag Sp. z o. o. podpisała kontrakt na przebudowę słynnego krakowskiego szkieletora, mowa tu oczywiście o budynku NOT przy rondzie Mogilskim, wraz z budową czterech nowych budynków w sąsiedztwie. Czyżby fatum krążące nad tą konstrukcją dobiegło końca? Planowane oddanie budynków do użytku 2019-2021 r.

alternate text
Źródło: SARP Kraków. Koncepcja urbanistyczno-architektonicznej Centrum Muzyki w Krakowie

Działki wymieniono, plany budowy Centrum Muzyki w Krakowie nabierają rumieńców. W skład Centrum Muzyki mają wchodzić min. sale koncertowe dla Orkiestry Fliharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz budynki dydaktyczne Akademii Muzycznej. Wg informacji portalu Rrzeczpospolita  konkurs architektoniczno-urbanistyczny ma być zorganizowany w przyszłym roku, natomiast realizacja przewidziana jest na lata 2020-2023 r.

alternate text
Źródło: Kieleckie Inwestycje. Wizualizacja

Niedługo Kielczanie w tropiki zamiast latać samolotem będą jeździć autobusem miejskim. I to już całkiem niedługo. Jak donosi portal Kieleckie Inwestycje  rozbudowa hotelu Binkowski Resort o zespół basenów tropikalnych planowo zakończy się już w czwartym kwartale 2018 r. Na odwiedzających będą czekać liczne atrakcje w tym min. basen o powierzchni 5 arów przykryty rozsuwanym szklanym dachem, którego to konstrukcja stanowiła zapewne nie lada wyzwanie dla projektującego go konstruktora.