mgr inż. Przemysław Czajkowski
Biuro projektów konstrukcyjnych budownictwa

Poniżej zaprezentowano wybrane prace projektowe z różnych gałęzi budownictwa.
 1. Budownictwo mieszkaniowe
  Projekt zespołu domów jednorodzinnych, woj. małopolskie.
  Osiedle składa się z 16 budynków w zabudowie bliźniaczej, każdy mieszczący dwa lokale mieszkaniowe. Konstrukcja budynku tradycyjna murowana z pustaków ceramicznych, więżba dachowa drewniana krokwiowa z podparciem płatwią w kalenicy. Strop nad parterem żelbetowy, a nad I piętrem belkowy drewniany. Budunek posadowiony na ławach fundamentowych.
  Elewacja
  Rzut konstrukcyjny
  Projekt dwóch domów wielorodzinnych, woj. małopolskie.
  Budynki czterokondygnacyjne z poddaszem nieużytkowym, niepodpiwniczone. Konstrukcja budynku tradycyjna murowana z pustaków ceramicznych, więżba dachowa drewniana płatwiowo-kleszczowa. Nad częścią budynku dach płaski. Stropy poszczególnych kondygnacji żelbetowe. Budunek posadowiony na ławach fundamentowych.
  Elewacja
  Kompleksowy model obliczeniowy
  Rendering
 2. Budownictwo użyteczności publicznej
  Projekt supermarketu, Collingham, Anglia.
  Budynek o konstrukcji stalowej szkieletowej, wypełnionej tradycyjną angielską murowaną ścianą szczelinową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną układaną na panelach warstwowych.
 3. Budownictwo przemysłowe
  Projekt budynku kotłowni wraz z konstrukcją wsporcą komina, Zagłoba, Polska.
  Budynek o konstrukcj stalowej, szkieletowej, ściany zewnętrzne z płyt warstwowych, konstrukcja wsporcza komina, kratownica przestrzenna z kształtowników cienkościennych.

  Projekt budynku magazynowego, Gainsborough, Anglia.
  Budynek o konstrukcj stalowej, ramowej, ściany zewnętrzne z płyt warstwowych, strop antresoli gęstożebrowy.
 4. Budownictwo podziemne
  Projekt jednonawowego tunelu drogowego o długości 900m
  Projekt zrealizowany w ramach studiów podyplomowych na kierunku Budownictwo Tunelowe i Bezpieczeństwo Tuneli. Wstępna obudowa tunelu w postaci betonu natryskowego oraz kotwi mechanicznych, ostateczna w postaci betonu monolitycznego. W ramach projektu zaprojektowano również wentylację tunelu w fazie budowy w postaci lutniociągu oraz w fazie ekploatacyjnej w postaci wentylacji wzdłużnej.